Alüminyum, Karolam, Pvc Asma Tavan

Alüminyum, Karolam, Pvc Asma Tavan

Asma tavan her ustanın yapabileceği çalışmalar arasında yer almaz. Hem dekorasyon aklı hem de uygulama pratiği gerektirir. Bu nedenle işi iyi bilen profesyonel çalışan bir ekip ile evinize asma tavan çalışmaları yapabilmelisiniz.
Asma tavanlar ülkemizde genellikle alçıpan yardımı ile oluşturulurlar. Uzun ve beceri isteyen bir iş olan asma tavan çalışmalarının modellere göre süresi ve işçilik fiyatları değişir. Asma tavan modelleri onlarca hatta yüzlerce farklı şekle bürünebilir. Bu odanızın boyutları, şekli gibi bir çok faktöre göre değişim gösterebilir.
Asma tavan yapılırken ilk olarak asma tavan ızgarasını doğru şekilde tasarlamak gerekir. Bu noktada önemli olan oda ölçülerinin doğru alınmasıdır. Hazırlanan ızgaranın monte edilmesi zor bir işlem olabilir. Bu nedenle asma tavan işinde ustalaşmış bir profesyonelle çalışmak doğru olacaktır. Asma tavan için hazırlanmış olan ızgara monte edildikten sonra içerisine gizlenmesi gereken led, spot gibi aksesuarların kurulumu yapılır. En son ise hazırlanıp monte edilen ızgaranın üzerine alçıpandan hazırlanmış levha kapatılarak işlem yapılır.
Belirtmekte fayda var ki bahsettiğimiz yapım aşamaları yapılacak asma tavana göre ufak değişiklikler gösterebilmektedir.