Endüstriyel Kapı Sistemleri

Endüstriyel Kapı Sistemleri

Endüstriyel kapı bir diğer adı ile seksiyonel kapılar garajlar, depolar, konutlar, otopark alanları, otomobil galerileri, sergi ve fuar alanları, üretim depoları, oto yıkama tesisleri, atölyeler ve giriş çıkış denetimi sağlanmak istenen diğer tüm alanlarda tercih edilmektedir.
Endüstriyel (seksiyonel) kapı kullanımının pek çok avantajı bulunuyor. Öncelikli tercih sebeplerinden biri; kapının kullanıldığı alana giriş çıkışlar denetim altında tutulması ve bir nevi güvenliğin sağlanması oluyor. Bir diğer avantaj ve kullanıcılarının memnuniyetine konu olan başlık ise standart kapılardan farklılaşması olarak karşımıza çıkıyor. Standart kapı mekanizmasında bilindiği üzere içe açılım söz konusudur, bu durumda iç mekandaki kullanım alanı kısıtlamaktadır. Ancak seksiyonel kapı açılım mekanizması mekanı daraltacak bir yapıya sahip değildir. Aksine seksiyonel kapıların yukarıya doğru açılması mekanın alanının tam performans kullanılmasını sağlamaktadır. Bir diğer kullanım sebebi ise ses ve ısı yalıtımı için ekstra uygulama gerekmeksizin dışarıdaki, aynı zamanda da içerideki iklim ve ses düzenine karşı sağladığı izolasyondur. İçerideki ısı ve ses korunduğu gibi dışarıdan gelecek olumsuz faktörler de engellenmektedir. Kullanım alanına uygun özel olarak üretimi yapılan endüstriyel kapılar görsel olarak da son derece estetiktir.

Endüstriyel kapılar yaylı sistem ile desteklenmektedir. Kullanım alanı ve kullanıcı tercihine göre manuel ya da otomatik kapı olarak üretilebilir. Manuel kapılar ve otomatik kapılar kullanım kolaylığı dikkate alınarak tasarlanmaktadır. Ergonomik üretimi sayesinde kullanıcıları yormayacak yapı oluşturulmaktadır.

Endüstriyel otomatik kapılar için çoğunlukla kumandalı açma kapama sistemine sahip olan üretimler tercih edilmektedir. Bir diğer tercih edilen sistem ise açma kapama butonu ile kullanılan otomatik seksiyonel kapılardır. Buton sistemi ile çalışan kapıların kullanım alanları genellikle depolar olmakla beraber farklı alanlarda da kullanıcı talebine uygun üretimi yapılabilir.

Gelişen teknoloji otomatik seksiyonel kapıların özelliklerine de yansımaktadır. Seksiyonel kapı tercihinizi akıllı sistem olarak adlandırılan, cep telefonu komutu ile çalıştırabileceğiniz endüstriyel kapılardan yana da kullanabilirsiniz. Endüstriyel kapı kullanımı için dilediğiniz ölçülere uygun özel tasarımlar talep edebilir; çelik ya da alüminyum seçenekleri ile dayanıklı, uzun süreli kullanıma elverişli, kaliteli ve sağlam kapı sistemlerine sahip olabilirsiniz.