Ferforje Kapı ve Korkuluk

Ferforje Kapı ve Korkuluk

Ferforje kelimesi Fransızcadan gelmektedir. Anlamı ise, demirin yüksek ateşte dövülmesi sonucu ortaya çıkan şekillerdir. Günümüzde bu uygulama modern makinalarla yapılmaktadır. Standart model ve şekiller belirlenerek fabrikalarda üretilir.
Çok eskilerden beri kullanılan bu ürünlere Osmanlı Mimarisinde de rastlamak mümkündür. Saray kapılarında, pencerelerinde, aydınlatmalarında ferforje kullanımı oldukça yüksektir. O zamanlardan günümüze kadar kullanım alanlarını artırmış ve doğal görünüme önem veren kişiler tarafından kullanılmaya devam edilmiştir.
Ferforje pencere korkulukları, evinize şık ve estetik bir görünüm sağlar. Sıradan korkuluklardan ayrılmalarındaki sebeplerden biri de bu özel tasarımlarıdır. Bu tasarımlar oldukça zariftir. Sizin ve evinizin farkını bu şekilde göstermeniz mümkündür. Geleneksel ve modern izleri aynı anda barındıran pencere korkulukları tam hayal ettiğiniz şekilde sizi ve tarzınızı yansıtma olanağı sağlamaktadır. Çok sayıda modern renk ve desen çeşidi olduğu gibi, klasik tasarımlarına da rastlamanız mümkündür. Zaten buradan sonra tercih tamamen sizindir.
Ferforje pencere korkuluğu demir bazlı ürünler oldukları için, sizin değer verdiklerinizi dışarıdan gelecek tüm tehlikelere karşı koruyabilir. Dışarısı ile aranıza demirden bir duvar örmüş gibi de düşünebilirsiniz. Pencerelerinize yaptıracağınız basit bir korkuluk sistemi size yüksek bir koruma sağlayacak ve korkusuz geceler geçirmenize yardımcı olacaktır.
Ferforje pencere korkuluklarının en önemli özelliklerinden bir diğeri ise dayanıklı oluşudur. Bugün yaptıracağınız bir korkuluk size uzun süreli kullanım olanağı sağlar. Uzun yıllar eskimeden ve deforme olmadan kullanılabilir. Bakımı da oldukça kolaydır.
Ferforje pencere korkuluğunun bir diğer ve önemli özelliği ise tamamen doğa dostu oluşudur. Kullanacağınız ferforje ürünler doğaya zarar vermez, içerdiği bileşenler size ve sevdiklerinize zarar vermez. Bu ürünleri gönül rahatlığı ile evinizde, bahçenizde, iş yerlerinizde kullanabilirsiniz.
Çok sayıda renk, şekil ve desen çeşidine sahiptir. Size ve evinize en uygun olan ferforje pencere korkuluğunu ve daha birçok ürünü Köksal Ferforje ’de bulabilmeniz mümkün.
Köksal Ferforje 1995 yılından beri ferforje ve ahşap imalatında büyük başarılar sağlamıştır. Geniş ürün yelpazesi, uygun fiyat seçenekleri ve müşteri memnuniyetine verdiği üstün değer ile siz ve eviniz için en iyisini yapmayı kendisine kural edinmiştir. “Siz hayal edin, biz yapalım.” Sloganı ile her türlü demir işçiliğini özel kılacak dokunuşlarla müşteriye ulaştırma amacındadır.
Ferforje pencere korkulukları için verilebilecek güzel örneklerden birisi de aşağıdaki örnektir. Çiçek ve yaprak motiflerine yer verilmiştir. Çok güzel bir tasarıma da sahiptir aynı zamanda.