Isı Yalıtımlı ve Yalıtımsız Alüminyum Doğrama

Isı Yalıtımlı ve Yalıtımsız Alüminyum Doğrama

Isı Yalıtımlı Alüminyum Doğrama Sistemleri İç ve dış alüminyum profillerin ısı yalıtımı sağlamak amacıyla yalıtkan bir profille birbirine bağlanmasıyla oluşturulan aluminyum doğrama sistemleridir. Isı yalıtımlı alüminyum doğrama yapının dış cephe kısmında ısı yalıtımından an fazla yararlanma amacı taşınan durumlarda sıklıkla tercih edilir. Hafif olması avantaj sayılsa da uzun ömürlü en dayanıklı malzeme olması onu vazgeçilmez yapar.

Isı Yalıtımlı Alüminyum doğrama profilleri PVC yalıtım köprüsü yapılarak 3 odalı sistem haline getirilir. Burada doğrama düzlem alanının proje ölçülerine göre belirlendiği ve değişkenlik gösterdiği bilinmelidir. Yüzey ebatlarını da dar, orta ve geniş seri olarak çeşitlendirebiliriz. Isı yalıtımlı alüminyum doğrama bina dış yüzeylerinde kullanılacak olan kapı ve pencere sistemleri için gereklidir.

Renk konusunda sınır yoktur, estetik kaygınızın olduğu projeler için istenilen RAL Koduna uygun üretim yapılmaktadır. Kasa ve kanat profilleri’nde, ısı ve su yalıtımı amaçlı kullanılan fitillerin tamamı EPDM bazlıdır. Tüm açılır sistemlerin yapılması mümkündür.