Otomatik Kayar Kapılar

Otomatik Kayar Kapılar

Otomatik kapılar günümüzde her binada kullanılabilen otomatik sensörle açılan ve kapanan kapılardır. Otomatik kapı veya kayar kap olarak da sektörde isimleri geçmektedir. Fotosel kapının üstünde bulunan bir cisim algılama sistemidir. Fotodirençler ie fotosel sistemi çalışmaktadır.

Fotodirençler ışık ortamına göre değişkenlik gösterir ve fotoselli kapıyı oluşturan kısımdır. Genellikle kadmiyum sülfidden imal edilirler. Gelen ışık yoğunluğuna göre direnç farklılığı gösterebilmektedir. Işığa duyarlı sensörlerin çalışma mantığı insan gözüne benzemektedir.

Fotoselli Kapı Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Genel kullanımı cam olan bu kapılar paslanmaz çelikten krom çerçeveli olarak mal edilirler. Kolay geçiş özelliği ile oldukça revaçtadırlar. Kapının açılması için hiç bir fiziksel güce ihtiyaç duymazlar. Fotoselli kapılar kullanım kolaylığının yanı sıra mekana estetik güzellik katarlar.

Bütün mimari tasarımlara uyum gösterirler. Ayrıca mekan için sıcaklık veya soğukluk derecesinin de korurlar. Böylece ısıtma veya soğutma giderlerinde fayda gösterir.

Giriş ve çıkış yoğun olduğu mekanlarda yoğun çalışmalarda bile sessiz ve düzenli olarak çalışabilir.