Özbekistan Semerkant

Özbekistan Semerkant

Prekast ( GRC / Cam Elyaf Takviyeli Beton ) Cam Elyaf Takviyeli Beton hakkında Yaratıcı prefabriğe mimari cephe kaplamalarında kullanılan en popüler malzemelerden biridir. Dünyanın çeşitli yerlerinde Kompozit Çimento, CCV, Fiber Beton, Fiber Takviyeli Beton ve Glasfaserbeton (GFB), GRC ve GFRC olarak da bilinen Cam Elyaf Takviyeli Beton, çimento, ince agrega, su, kimyasal katkı maddeleri ve alkaliye dayanıklı cam elyafların bir karışımıdır.

Cam Elyaf Takviyeli Beton günümüzde tüm dünyada ekonomiye, teknolojiye ve inşaat estetiğine büyük katkılar sağlayan bir malzemedir.Bu çevre dostu ürün, düşük enerji tüketimi ve doğal ham maddeleriyle pek çok ürün seklinde üretilebilir ve performans, görünüm ve düşük maliyet parametrelerinin karşılanmasını sağlayan esnekliği sayesinde tüm dünyadaki tasarımcılar, mimarlar, mühendisler ve nihai kullanıcılar tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

Cam Elyaf Takviyeli Beton 50 yıl önce, ilk kez üretildiği 1960 yılından bu yana sürekli geliştirilmiştir ve günümüzün inşaat tasarımcıları performans ihtiyaçlarına bağlı olarak malzemenin uzun dönemli stabilitesini geliştirmeye yönelik akrilik polimer, hızlı kuruyan çimento ve çeşitli katkı maddeleri gibi pek çok matris düzenleyici seçeneğine sahiptir. Matris formülünün tüm unsurları hakkında kapsamlı bağımsız test ve performans verileri mevcuttur.